???????: نوری شهابی
?????: ۱۳٩٢/۱/۱۳

سلام

باز هم آغاز سال نو رو به همه شما دوستان خوبم تبریک میگویم و بعد از 13 بدر و تمام شدن ایام تعطیلات و عید برای همه شما در ادامه سال آرزوی سالی پر از خوشی و موفقیت میکنم سالی که ان شاالله برای همه مسلمانان دنیا سالی خوش و پربرکت تر از سالهای قبل باشه.

امروز هم روز 13 بدر بود روزی که به اسم روز طبیعت شناخته شده و نامگذاری شده است.روزی که مردم به دامان طبیعت می روند و از زیبایی های آن لذت می برند،روز اشتی با طبیعت...

این رسم و رسوم تمام مناطق ایران است و مختص قوم یا منطقه خاصی نیست.در بیساران هم هرساله مردم به همراه خانواده های خود به دامان طبیعت می روند و بعد از صرف نهار همه به مکانی به اسم جشنیگاه می آیند و دراینجا جمع میشوند و به پایکوبی و رقص کردی میپردازندکه در ادامه عکس هایی از این مراسم گذاشته ام.

امیدوارم امروز به همه آنهایی که به دامان طبیعت رفته بودند خوش گذشته باشه و روز خوبی رو پشت سر گذشته باشند ولی یادمان باشد با هم برای  آنهایی هم که امروز را بخاطر بیماری در روی تخت های بیمارستان هستند ، دعای شفاء و سلامتی بکنیم،ودعا کنیم خداوند همه ی بیماران رو شفاء بده و سلامتی دوباره به آنها بده تا لبخند طبیعت را این عزیزان هم ببینند.

یادمان باشد شادی ها و غم ها،زودگذرند.انچه باقی می ماند فقط مهربانی و شادکردن دل عزیزان و آدم هاست.پس بیایید در این سال جدید با خود عهد ببندیم که همه برای شادی دل همدیگه دعا کنیم و هیچوقت بخاطر دنیا و مال دنیا دل هیچکسی را نشکنیم که دیر یا زود همه رفتنی هستیم ...

دوباره سال نو رو برای همه شما سالی زیبا و خوش آرزومندم

 

در این پست هم چند عکس از مراسم امروز بیساران که هرساله در این مکان (جشنگاه) برگزار میشه رو براتون گذاشتم که امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید.البته ببخشید که شاید عکس های خوبی نباشه .عکاس این پست هم داداش خودم منصور بوده که ازش تشکر میکنم.

 

برای دیدن عکس ها   اینجا   کلیک کنید


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکاس : منصور شهابی


????? ??
??????